Na tapecie: Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1 - od kuchni
Hello Beauties!

Po raz kolejny wpadłam na pomysł napisania tego postu po obejrzeniu filmiku Zuzi z bloga Mademoiselle Zu na temat przedłużania i zagęszczania rzęs metodą 1:1. Sama wykonuję ten zabieg, byłam na szkoleniu potwierdzonym certyfikatem;) Odrazu na wstępie zaznaczam, że będzie duużo czytania. Pojawią się też zdjęcia:D Tym razem podzielę się troszkę wiedzą na temat tego zabiegu, jak powinien wyglądać, pokaże jak powinny wyglądać prawidłowo założone rzęsy i dlaczego należy uważać na promocje;) Zdarza się, że kosmetyczki wykorzystują swoją przewagę, która polega na posiadaniu wiedzy na temat zabiegu, aby założyć te rzęsy szybko, nie koniecznie tak jak trzeba. Nieświadome klientki poddają się takiemu zabiegowi a później cieszą z efektu, który w późniejszym okresie przynosi więcej szkód - jeśli chodzi o źle założone rzęsy. Może należysz do osób, które nie wiedzą jak taki zabieg wygląda, czego się spodziewać? Może poddałaś się takiemu zabiegowi, ale zapomniałaś zapytać kosmetyczki co można a co nie? Postaram się w tym poście odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

Jak się zaczęło? Otóż któregoś pięknego dnia okazało się, że wygrałam główną nagrodę w konkursie black lashes. Nagrodą był kufer wypełniony wszystkimi produktami potrzebnymi do wykonania takiego zabiegu. Tak więc, materiały już miałam, gorzej z wiedzą. Ta wygrana zmotywowała mnie aby zapisać się na jakiś kurs, żeby wiedzieć co i jak:D Wraz z siostrą wybrałyśmy szkolenie Secret Lashes. Nie pamiętam ile płaciłyśmy, ale szkolenie było warte swojej ceny. Trwało kilka h i zakończyło się "egzaminem";) Po tym dostałyśmy certfikaty i już mogłyśmy działać.

Początki były trudne wiadomo, ale później szło coraz lepiej.

Na czym polega przedłużanie rzęs metodą 1:1?


Jest to zabieg polegający na przedłużeniu i zagęszczeniu rzęs poprzez przyklejenie jednej syntetycznej rzęsy do jednej naturalnej.
 
Ile czasu trwa przedłużanie rzęs ?
Czas takiego przedłużania to ok 2-4h. Zależy on od gęstości i ilości naszych rzęs, oczekiwanego efektu a także od doświadczenia stylistki w przedłużaniu rzęs. 


Ile sztucznych rzęs zostaje przyklejonych do naszych naturalnych rzęs?
Jest to średnio ok 80 -150 rzęs lub więcej. Wszystko zależy od gęstości i ilości naszych naturalnych rzęs.
Jakie wyróżniamy typy rzęs?
Rzęsy możemy przedłużyć na wiele sposobów. Można je pogrubić, zagęścić, przedłużyć, podkręcić co daje duże możliwości ich stylizacji. Rzęsy różnią się między sobą długością, grubością i profilem. 
Wyróżniamy 4 rodzaje profili:
 • J- typ podkręcenia najbardziej zbliżony do naturalnego
 • B- typ podkręcenia jak po podkręceniu zalotką
 • C- typ podkręcenia jak po zastosowaniu trwałej na rzęsy
 • D- typ podkręcenie teatralny, ja u "lalki"


Grubość rzęs wynosi od 0,10- 0,30 mm.
Przy czym 0,10 mm to cienkie rzęsy, 0,20 mm to średnia/przeciętna grubość a 0,25 i 0,30 mm stosowane są punktowo. 
Długość rzęs mieści się w przedziale 8-17 mm. Nawet spotkałam się z 6mm:)
Rzęsy o długości 8 mm stosowane są w wewnętrznych kącikach oczu, rzęsy 9-12 mm są najczęściej wykorzystywanymi długościami rzęs, a rzęsy 13-17 mm są stosowane punktowo na specjalne okazje. 
Długość, grubość i typ podkręcenia jest dobierany indywidualnie do budowy oka, oczekiwań klientki i efektu jaki chcemy osiągnąć. Jednak jeżeli mamy rzęsy proste jak drut ciężko będzie założyć rzęsy o profilu D, które są mega wykręcone.
Stworzyłam taki schemacik, żeby obrazowo przedstawić jak prawidłowo powinna być założona rzęsa, a jak nie należy jej przyklejać. Najczęściej wybierane to : Profil B lub C, grubość 0,20 mm, długość 8-10-12 efekt kociego oka.
Pamiętajmy, że długość przy różnych profilach będzie różnorodna. 
Np C 15mm będzie znacznie dłuższa niż D 15mm, ponieważ rzęsa o profilu D jest bardziej podkręcona. 


 Różnica w podkręceniu:Jak długo utrzymuje się efekt przedłużania ?
Efekt utrzymuje się  na rzęsach ok 3-4 tygodni. 
Naturalny cykl życia rzęsy wynosi ok 60 dni. Po tym czasie rzęsa wypada a na jej miejsce rośnie nowa. Nasze sztuczne rzęsy będę wypadać wraz z naszymi rzęsami naturalnymi. Należy pamiętać, że  nie wszystkie rzęsy rosną równocześnie i znajdują się one w różnych fazach. Zakładając rzęsy nie wiadomo w jakim stadium jest dana rzęsa, ale naturalne jest, że kilka z nich wypada wcześniej. Dlatego dla utrzymania efektu zaleca się ich uzupełnianie po 3 tygodniach. Wszystko zależy również od tego jak obchodzimy się za nowym nabytkiem:)

Kiedy i jak usunąć rzęsy ?
Rzęsy można zdjąć w praktycznie w każdym momencie. Rzęsy zaczną nam odpadać wraz z naszymi naturalnymi, ale w momencie, gdy rzęsy są już wyraźnie przerzedzona, a my nie chcemy ich uzupełniać lub po prostu mamy ich dość to możemy udać się do kosmetyczki, która usunie je nam specjalnym preparatem.
Czy można moczyć oczy i korzystać z basenu czy sauny?
Przez pierwsze 24h należy unikać zbyt gorącego prysznica, wizyt w saunie i na basenie. Natomiast po upływie tego czasu spokojnie można korzystać z basenu i sauny. Nie powinno się również wykonywać makijażu. Lepiej odczekać, aby klej porządnie się związał.


Czy osoby noszące soczewki również mogą wykonać ten zabieg?
Jak najbardziej tak, soczewki nie są przeciwwskazaniem do przedłużania rzęs. Jednak podczas aplikacji rzęs należy soczewki zdjąć.

Ile to kosztuje ?
Ceny są różne. Wszystko zależy od miejsca, salonu, miasta i stylistki. Pierwsze założenie jest droższe niż ich późniejsze uzupełnianie. Ceny zaczynają się mniej więcej od 100 do nawet 400 zł (?). Często w większych miastach ceny są wyższe niż w mniejszych i wszystko też zależy od salonu i stylistki. Im bardziej prestiżowy  tym cena większa. Należy pamiętać, aby rzęsy przedłużała nam osoba odpowiednio przeszkolona. Dlatego warto przed zabiegiem poprosić stylistkę o pokazanie certyfikatu i nie poddawać się takiemu zabiegowi osobie bez odpowiedniego dyplomu.
Jedyne o czym należy pamiętać jest to, ze nie zawsze tanio znaczy dobrze. Uważajcie na promocje z gruponu. Sama skorzystałam z takiej usługi i niestety rzęsy były posklejane, przylepione jedna do drugiej. W dodatku nie które były źle przyklejone przez co podwijały się i wykręcały.
 
Jak wygląda zabieg: (w skrócie)
Najpierw rzęsy są podklejane płatkami aby oddzielić górne od dolnych. Następnie nakłada się na rzęsy primer patyczkami. Po tym możemy zacząć doklejać rzęsy. Co jakiś czas  powinnyśmy przeprowadzić separacje. Aby uniknąć sklejenia rzęs.  Po zabiegu specjalną gruszką osuszamy rzęsy, dzięki temu pozbywamy się również oparów kleju, które mogą szczypać.
 
NAJWAŻNIEJSZE !

Jak dbać o przedłużone rzęsy ?
 • przez 24h po zabiegu nie należy dotykać rzęs aż do całkowitego wyschnięcia kleju oraz należy ostrożnie spać, aby rzęsy się nie powyginały 
 • do dwóch dni po zabiegu należy unikać zbyt gorącego prysznica oraz wizyty w saunie i na basenie (rzęsy nie powinny być narażone na wilgotne, gorące powietrze)
 • do 24h nie należy stosować kremów, olejków i innych kosmetyków na bazie tłuszczu w okolicy oczu
 • nie należy używać maskar wodoodpornych oraz na bazie oleju- jedynie na bazie wody tzw. maskary wodne. Istnieją specjalne maskary do przedłużanych rzęs. Jednak efekt przedłużania zazwyczaj nie wymaga ich malowania
 • do demakijażu nie należy używać mleczek oraz płynów dwufazowych, ogólnie kosmetyków tłustych ponieważ osłabiają wiązanie kleju. Najlepiej używać płynów bez zawartości substancji tłuszczowych i olejów. Dobry rozwiązaniem są płyny micelarne. 
 • na przedłużone rzęsy nie można robić trwałej ondulacji. Nie można też stosować zalotki, ponieważ może ona połamać rzęsy doklejone i naturalne
 • przy aplikacji kremów oraz masek pod oczy należy zachować ostrożność, aby nie nakładać ich na rzęsy. Dotyczy to również fluidów i pudrów- zawierają one pewna ilość związków tłuszczowych, które osłabiają trwałość kleju
 • nie wolno w żadnym wypadku usuwać lub wyrywać przedłużonych rzęs. Może to spowodować ich uszkodzenie i utrudnić regenerację. Można je usunąć tylko w gabinecie, przy użyciu specjalnego preparatu przez wykwalifikowaną osobę. 
 • rzęsy rozczesywać specjalną szczoteczką
 • unikać stosowania wacików, waty lub innych materiałów zawierających włókna. Najlepsze będą waciki bezpyłowe
 • obchodzić się z nimi delikatnie, nie ciągnąć, nie wyrywać. Podczas demakijażu zachować ostrożność i unikać nadmiernego pocierania
Czas na zdjęcia:)Jeżeli macie jakieś pytania zachęcam to komentowania:)

Miałyście do czynienia z tym zabiegiem? Byłyście zadowolone? A może niekoniecznie?

Dajcie znać!

Pozdrawiam
Sabina

16 komentarzy:

 1. Ja chce iść na kurs przedłużania, ale to jeszcze czas : )

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne firanki, chciałabym takie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja myślę o przedłużaniu rzęs tą metodą przed wyjazdem na wakacje, dziękuję za przydatne informacje, efekt na zdjęciach wygląda pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, że post okazał się przydatny;)) na wakacje w sam raz:)

   Usuń
 4. Stylizacja rzęs to bardzo trudna sztuka. Wiem jakie można popełniać błędy bo sama się tym zajmuję.Efekt prawidłowo założonych rzęs jest piorunujący! Aż czasami żałuję, że sama sobie nie mogę takich przykleić. Dlatego ratuję się rzęsami na pasku :)
  Miałam kilka razy rzęsy met 1:1. Wyglądało to super. Ale demakijaż jest bardzo uciążliwy , jeżeli ktoś lubi się malować. Trzeba bardzo uważać na rzęsy . Nie pocierać nie natłuszczać bo siłą rzeczy wiązania kleju nie będą trzymały. Tak więc jeżeli mam wybierać miedzy makijażem a sztucznymi rzęsami to oczywiście wybieram makijaż :)
  Rzęski - wyglądacie super ale sorry :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem tego same zdania:) Na dłuższą metę może denerwować, sam fakt osypywania się cieni na rzęsy. Dlatego przedłużam, ale sama wole zastosować odzywkę;))

   Usuń
 5. Metoda 1:1 to naprawdę świetna sprawa i efekt jaki daje - przecudny. Też jakiś czas temu miałam zakładane rzęsy, ale po paru dniach zaczęły okropnie łzawić mi oczy, dlatego domowymi metodami wzięłam się za ich wcześniejsze zdjęcie. Do dziś mam jeszcze z 2 lub 3 sztuki, które uporczywie się trzymają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami zdejmowanie na własną rekę nie jest dobrym wyjściem, tym bardziej jak po paru dniach miałaś z nimi problemy powinni zdjąć bezpłatnie. Podejrzewam, że to wina kleju;/ Chociaż moja siostra ma meeega wrażliwe oczy i jak jej przedłużyłam nie było problemu. Wszystko zależy od materiałów i doświadczenia stylistki;)

   Usuń
 6. Świetnie napisałaś posta, strasznie mi się podoba :) Ktoś kto nie wie o co chodzi ma wszystko przedstawione w całości:) Miałam tą metodą przedłużane rzęsy, efekt jest naprawdę świetny! Sama również próbowałam przedłużać koleżance ale to jeszcze na zajęciach w szkole, nawet mi się to podobała ale nie poszłam w to dalej jednak... ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam te rzęski i byłam mega zadowolona :) co prawda tylko raz a potem już nie dokładałam kolejnych ale przynajmniej wiem że jest to warte spróbowania :) na pewno genialne na wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo podobają mi się takie rzęsy ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam naturalnie długie rzęsy, ale ukladają się pod dziwnym kątem i anwet zalotką ciężko mi je opanować...dlatego jakiś czas temu myślałam na ich przedłużeniem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprzez przyklejenie rzęsy sztucznej można ta wade skorygowac:))

   Usuń
 10. Miałam 2 razy i nigdy więcej. Trzeba myć masochistą, żeby to nosić. Ani się zbytnio dotknąć oka, nie mówiąc już o tarciu czy konkretnym umyciu się. Efekt chwilowy, a jak już zaczynają opadać, to dyskomfort okropny. Ram mi się ta sztuczna zawinęła i dostała pod powiekę - ból nie z tej ziemi ;( Poza tym to uczucie, gdy spoglądasz w lustro i widzisz mega dziurę bo wypadły Ci 2 rzęsy i jak na złość dwie obok siebie :/ Nie, nie i jeszcze raz nie :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za każdy komentarz, sprawia mi to wielką radość.
Chętnie zajrzę do każdego, kto pozostawi po sobie ślad np w postaci komentarza:) Na pytania staram się odpowiadać pod tym samym postem:)